Tineret Buzau 2007
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tineret Buzau 2007

Forumul oficial al Asociatiei Tineret Buzau 2007
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Parlamentul European al Tinerilor

Go down 
2 posters
AuthorMessage
edooku

edooku


Posts : 69
Join date : 2008-10-11

Parlamentul European al Tinerilor Empty
PostSubject: Parlamentul European al Tinerilor   Parlamentul European al Tinerilor Icon_minitimeSun Feb 22, 2009 8:32 pm

Parlamentul European al Tinerilor anunta deschiderea aplicatiilor pentru candidatura la Sesiunile Regionale de Selectie EYP Romania 2009.
Aplicatiile sunt deschide pana pe data de 28.03.2009, conditii de inscriere:
-varsta 16-21 ani la studii
-limba engleza fluent
-preocupari politice
Candidatura este conditionata de aplicarea in grup sprestabilit de 11 tineri corespunzator regiunii istorice de provenienta (Muntenia-Sudul ROmaniei, Moldova-Estul Romaniei, Transilvania- centrul si Vestul Romaniei).
Sesiunile Regionale de Selectie se vor desfasura dupa cum urmeaza:
Muntenia, 8-10.05.2009, Eforie Sud
Transilvania, 15-17.05.2009, Suncuius, jud. Bihor
Moldova, 22-24.05.2009, MUncel, jud. Iasi.
TOTI PARTICIPANTII LA SELECTII DEVIN AUTOMAT MEMBRII ORGANIZATIEI INTERNATIONALE! Finalitatea selectiei o constituie selectarea celor 16 membri al delegatiei Romaniei la sesiunile internationale ale Parlamentului European al Tinerilor din 2010.
dosarele de canditatura le puteti descarca de pe site-ul organizatiei:
www.eypromania. eu

sau daca scrieti mail de intentie la adresa: office@eypromania. eu

va asteptam in randurile noastre,

Radu Simionescu

European Youth Parliament Romania
Technics and Logistics Responsible
Muntenia Promotion Campaign Coordinator

radu.simionescu@ eypromania. eu
www.eypromania. eu

+40724.288.155
+447900614097
Back to top Go down
Llamia

Llamia


Posts : 13
Join date : 2008-10-17
Age : 33
Location : Buzau, Romania

Parlamentul European al Tinerilor Empty
PostSubject: Re: Parlamentul European al Tinerilor   Parlamentul European al Tinerilor Icon_minitimeSun Feb 22, 2009 9:58 pm

unsaid, eu si inca o tipa, andra, suntem membri activi EYP Romania si am infiintat centrul judetean Buzau. Ceea ce inseamna ca suntem responsabile cu formarea comitetului de 11 persoane care va reprezenta Buzaul la regionala de anul acesta.

Avem deja doritori... mai ales din Hasdeu, pentru ca in celelalte licee nu am apucat sa mergem. Daca rezolva Liviu, maine ne gasiti in Eminescu de la 14.30 Smile

So... ideea era ca daca vreti sa participati, faceti-va repejor un CV European pe care ni-l inmanati mie sau lui kitty pana la 1 martie. Nu aplicati personal pentru ca nu se accepta aplicatii individuale!

Atentie: exista si o taxa de participare care trebuie achitata: 50 Euro pentru regionale. Dar aceasta abia mai tarziu, dupa ce suntem acceptati. Am vrut doar sa ma asigur ca stiti de ea din timp.

Asadar, dragilor... asteptam CV-urile voastre Smile Si daca va suna interesant, nu ezitati sa va invitati si prietenii (mai ales daca aveti un prieten care canta la un instrument sau vocal.... ar fi fabulos)


Ne vedem in Eforie Smile
Back to top Go down
 
Parlamentul European al Tinerilor
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Concurs european privind sănătatea tinerilor
» Premiul “Tânărul european al anului”
» A 8-a ediţie a Concursului european de scenarii NISI MASA
» EC TC (EUROPEAN CITIZENSHIP TRAINING COURSE) Slovenia 2009 23-29 noiembrie
» Challenges of European citizenship 21-27 July 2008 Sofia-Bulgaria

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tineret Buzau 2007 :: TB 2007 :: Proiecte (Projects) :: Proiecte viitoare (Future projects)-
Jump to: