Tineret Buzau 2007
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tineret Buzau 2007

Forumul oficial al Asociatiei Tineret Buzau 2007
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009

Go down 
5 posters
AuthorMessage
tineret_buzau2007

tineret_buzau2007


Posts : 44
Join date : 2008-10-11

MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Empty
PostSubject: MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009   MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Icon_minitimeSat May 09, 2009 3:11 pm

Training Course
“MAINSTREAMING MINORITIES”
Stip, 08 – 14 June 2009

What are our objectives of the activity?

- To develop participants’ competences in developing and running youth non-formal education activities based on citizenship and active participation;
- To develop and sonsolidate essential skills for trainers in non-formal education with multicultural youth groups and to raise awareness about quality criteria in their activities;
- To share and learn from practices of youth work and training with minority youth for citizenship and social inclusion;
- To develop specific trainer competences related to work with minority youth and citizenship;
- To inform the participants abut various European Youth programmes and more concretly with the possibilities that Youth in Action programme offers in connections with inclusion and minorities;
- Creating new partnerhips and new projects in relation with the topic.
Methodology
The methodology will include communication based methods (interaction, dialogue, open discussions), activity based methods (sharing experience, practice and experimentation), socially focused methods (partnerships, teamwork, networking) and self directing methods (creativity, discovery, responsibility, action).
The overall character will be participative, pro active and interactive with a learner – centred educational approach, as recommended by Council of Europe for non formal education in youth work.
Back to top Go down
tineret_buzau2007

tineret_buzau2007


Posts : 44
Join date : 2008-10-11

MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Empty
PostSubject: Re: MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009   MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Icon_minitimeSat May 09, 2009 3:13 pm

programul asta trebuia sa fie facut in luna aprilie,dar cum se mai intampla a fost amanat pe luna iunie.desi am fost anuntati in scurt am reusit sa facem o echipa (speram de succes)!
Back to top Go down
symyna

symyna


Posts : 173
Join date : 2008-10-18
Age : 33
Location : buzau, romania

MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Empty
PostSubject: Re: MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009   MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Icon_minitimeSat May 09, 2009 5:26 pm

yeeeey... Very Happy începusem să îmi fac griji că nu veţi reuşi să "puneţi de o echipă". baftă multă şi drumuri fără cratere Exclamation Razz

Era să uit... Ar fi o idee bună să ştim şi noi care sunt membrii echipei, nu? Smile Nu de alta, dar trebuie să ştim pe cine să felicităm Wink
Back to top Go down
http://anymys-symyna.deviantart.com
pink panther

pink panther


Posts : 329
Join date : 2008-10-11
Age : 32
Location : buzau, romania

MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Empty
PostSubject: Re: MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009   MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Icon_minitimeTue Jun 02, 2009 7:30 pm

din cate stiu eu, parca se duce sorin neacsu si laura samoila:D congrats!SmileSmile;Wink
Back to top Go down
http://girlonthemoving.blogspot.com
m.e.




Posts : 1
Join date : 2009-06-07
Age : 35
Location : buzau

MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Empty
PostSubject: Re: MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009   MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Icon_minitimeSun Jun 07, 2009 6:22 pm

oricum nu conteaza cine sunt membrii echipei ci conteaza ca fac ceva bun:
Back to top Go down
http://maryaella.wordpress.com/
edooku

edooku


Posts : 69
Join date : 2008-10-11

MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Empty
PostSubject: Re: MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009   MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Icon_minitimeSun Jun 07, 2009 7:52 pm

ok ,membrii care vor participa la acest seminar sunt Eduard ,Sorin si Laura.a fost a saptamana nebuna pt mine si sper ca ghinioanele sa se fi spart in seara asta si sa avem un drum fara probleme si un proiect de scuces...sa ma explic,ieri sambata dupa cum stiti m-am trezit ca mi s-a rupt o bucata dintr-un dinte....am facut pe draqu in 4 si azi dimineata(duminica) am rezolvat!am scos din pat un medic stomatolog si mi-am rezolvat problema.evident asta a costat putin mai mult decat dublul acestor interventii dar nu putem risca sa ma apuce durerea de dinti intr-o tzara in care pana la urma vorbesc bulgara(chestia cu limba "macedoneana" este cumva ca limba romana si limba"moldoveneasca") iar urmasi comitagiilor macedono-bulgari nu au fost tocmai draguti istoric vorbind cu bietii romanasi(referinte ample veti gasi despre aceste atrocitati de comitagii in lucrarea lui alex mihai stoenescu "istoria loviturilor de stat in romania" vol doi).
bon........si ca si cum nu era de ajuns pe la 17 am si un frumos accident de masina!nu,nu va speriati nu am patit nimik iar masina a scapat cu 2 mici julituri de 2 cm pe bara de protectie dreapta fata!ma rog circul cu politia ,alcool testul si declaratii...3 ore pierdute....sunt curat ca lacrima si inocent ca alba ca zapada!in fapt mergand (ca de obicei cu viteza legala si fiind fffff atent la trafic(cei care au mers cu mine stiu) am evitat a lovi in lateral o masinuta condusa de o draguta fetita de 20 de ani incepatoare(cum altfel) care s-a ales doar cu 3 puncte de penalizare si 240 ron amenda....+cat o sa coste micul meu lifting(prob aia de la dacia vor profiat de ocazie si se vor arunca la vreo 200 de ron....cea ce eu apreciez la 20-30 de ron).
cu acestea fiind spuse va urez succes la bac si sa speram ca nu mai avem si alte ghinioane si ne vom reintoarce in 14 cu bine!
Back to top Go down
Vizitato
Guest




MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Empty
PostSubject: Re: MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009   MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Icon_minitimeSun Jun 07, 2009 9:49 pm

mult succes si cu drumul si cu proiectul:) STIU CA a meritat tot efortul depus de tine:) si ca orice faci faci pentru a ne indeplini indatoririle:D si bine ca ai scapat bine si nu a fost mai grav accidentul:D Multumim pentru urari si sa va intoarceti cu bine:)
Back to top Go down
symyna

symyna


Posts : 173
Join date : 2008-10-18
Age : 33
Location : buzau, romania

MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Empty
PostSubject: Re: MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009   MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 9:18 am

Felicitari celor trei participanti pentru faptul ca au sansa de a pune inca o tara pe harta TB 2007;)
Ma bucur ca dintele tau e ok, edooku. Nici nu vreau sa imi imaginez cum ar fi fost sa te apuce durerile pe acolo si sa nu poti savura bucataria locala Razz Wink). Ala chiar ar fi fost un chin.Razz
Sorine, tu stiu sigur ca o sa inviorezi atmosfera (si asta e putin spus;)) atat in cadrul proiectului cat si pe drum... De data asta am o presimtire cum ca nu se va mai vorbi cu Ioana(o sa afli tu cine e) Razz pentru ca toata lumea va fi mut prea ocupata sa rada...cu/de tine Wink)
Iar tu, Laura... Sper ca nu te-au obligat sa vii cu niste bagaje continand doar ideea lor de "strictul necesar"si sper sa reusesti sa ii suporti 6 zile fara sa incepi sa urzesti planuri diabolice in care scapi de ei fara sa lasi urme:P:)))
Lasand gluma la o parte nu pot decat sa va urez bafta, drum bun (si fara gropi), noroc si sa aveti parte de un proiect interesant ( iar daca nu e, sa il faceti voi;)). BS!!!

Multumim pentru urari (o sa avem nevoie de tot norocul din lume la examenul asta cvasi-important dar care ne sta ca un ghimpe in coasta de ceva vreme;)))
Back to top Go down
http://anymys-symyna.deviantart.com
Sponsored content





MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Empty
PostSubject: Re: MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009   MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009 Icon_minitime

Back to top Go down
 
MACEDONIA ,STIP 8-14 IUNIE 2009
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Training course “Mainstreaming minorities” 08.06-14.06.2009 Stip, Republic of Macedonia
» Intalnire 06.06.2009
» Intalnire 13.09.2009
» Intalnire 28.03.2009
» urgent-cotizatia 2009

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tineret Buzau 2007 :: TB 2007 :: Proiecte (Projects) :: Proiecte la care am participat (projects we have participated in)-
Jump to: